Jakie funkcje mogą mieć samochody Porsche?

Co do tego, że samochody Porsche mogą być naprawdę szybkie, nikogo nie trzeba przekonywać. Marka kojarzona jest przede wszystkim ze sportowymi autami, o których wielu kierowców może tylko pomarzyć. Chociaż dzisiaj Porsche coraz częściej spotyka się na ulicach, nie są to pojazdy dostępne dla każdego.

Oprócz luksusowych wnętrz i sportowych napędów wyróżnia je coś jeszcze – nie brakuje w nich nowoczesnych technologii. O jakich rozwiązaniach mowa?

M.in. o usługach cyfrowych. Te oferowane przez Porsche nazywane są Porsche Connect. Można powiedzieć, że Porsche Connect taki cyfrowy pilot zapewniający pomoc nie tylko w trakcie jazdy, lecz także przed jej rozpoczęciem i po zakończeniu.

Uwaga, Porsche Connect zawiera różne usługi w zależności od modelu auta, roku produkcji i dostępności w danym kraju.

Podstawowym elementem Porsche Connect jest Nawigacja Plus, która umożliwia wyszukanie najszybszej drogi do celu. Funkcja wykorzystuje informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, żeby móc szybko reagować na zmieniające się warunki, np. tworzące się korki.

Aktualna sytuacja na drogach jest prezentowana z wykorzystaniem pięciu różnych kolorów. Dzięki temu jeśli kierowca uzna, że chce jednak wybrać inną trasę, może się kierować tym, co wyświetla się na ekranie.

W przypadku elektrycznego Porsche Taycan dodatkowym udogodnieniem jest tak zwane Porsche Charging Planner, czyli połączenie nawigacji z systemem planowania przystanków na stacjach. System najpierw oblicza najszybszą lub najkrótszą trasę, a następnie określa, gdzie najlepiej zatrzymać się na ładowanie samochodu. Prezentowany czas przybycia uwzględnia również przewidywane okresy ładowania.

Każdy salon Porsche oferuje również Voice Pilot w ramach Porsche Connect. Voice Pilot to asystent głosowy, który rozumie mowę bez konieczności używania ustalonych komend. Wystarczy powiedzieć „Witaj Porsche” albo „Hej Porsche”, żeby aktywować funkcję i poprosić np. o ustawienie oświetlenia ambietne albo włączenie funkcji masażu.

Porsche Mission E electric concept car

Jeszcze innym rozwiązaniem jest tak zwany Car Remote, czyli 12 różnych usług pozwalających na dostęp do samochodu z dowolnego miejsca. Dzięki My Porsche App można otwierać i zamykać auto, włączać sygnał dźwiękowy, uruchamiać miganie świateł, zdalnie sterować temperaturą itp.

A co z lokalizowaniem samochodu? Za to odpowiada Car Finder wzbogacony o system alarmów. Location Alarm poinformuje kierowcę, gdy samochód opuści zdefiniowany obszar, a Speed Alarm da znać, kiedy przekroczy się określoną prędkość.

Osobną funkcją jest Finder. Finder pozwala na szybkie wyszukiwanie w systemie nawigacji dowolnych punktów z pięciu kategorii: „Moje cele”, „Ulubione”, „Kontakty”, „Stacje ładowania”, „Ostatnio używane”.

Dodatkowo salon Porsche w Łodzi, Krakowie czy we Wrocławiu w ramach Porsche Connect oferuje także zintegrowany dostęp do Apple Music, Apple Podcasts, Spotify czy wiadomości. Dzięki temu w trakcie jazdy można zarówno zrelaksować się przy ulubionej muzyce, jak i posłuchać najnowszych newsów, żeby być na bieżąco.

Gdzie kupić samochody Porsche w Łodzi? W Porsche Centrum w Łodzi: https://dealer.porsche.com/pl/lodz/pl-PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *